Securedoc

Securedoc

System do szyfrowania danych

Pełne bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie danych i dysków
Szyfrowanie pamięci USB
Szyfrowanie nośników CD/DVD
Centralne zarządzanie w firmie
Trwałe usuwanie danych

Typy licencji Securedoc Folder Securedoc Ulotka SecureDoc Enterprise

SecureDoc to rozwiązania umożliwiające szyfrowanie danych, dysków, stacji roboczych i serwerów. Obawiasz się o bezpieczeństwo danych zapisanych na dyskach notebooków, na pendrive`ach lub innych nośnikach informacji? Chcesz kontrolować jak w organizacji wykorzystywane są pendrive oraz inne nośniki danych? Poznaj rozwiązania Winmagic SecureDoc.

Kluczowe zalety

SecureDoc szyfruje dane zapisane na notebookach, przenośnych dyskach USB oraz innych nośnikach, zabezpieczając je przed wyciekiem informacji na wypadek zgubienia lub kradzieży. Blokuje zapis i odczyt z przenośnych pamięci, dając pełną kontrolę nad tym, jak tego typu nośniki są wykorzystywane. Dostępna jest również konsola centralnego zarządzanie dla firm.

Rozwiązania SecureDoc firmy WinMagic umożliwiają transparentne szyfrowanie całej powierzchni dysku. Program automatycznie i niezauważalnie dla użytkownika szyfruje dyski twarde, przenośne dyski USB i nośniki CD/DVD, chroniąc zgromadzone na nich dane przed utratą lub kradzieżą.

W pełni bezpieczne szyfrowanie
W ramach jednej licencji SecureDoc można szyfrować dyski twarde w notebookach oraz zabezpieczać dowolną ilość zewnętrznych dysków USB w sposób niezauważalny dla użytkownika.

Transparentność
SecureDoc Disk Encryption jest systemem w pełni transparentnym, co oznacza, że pracujący z nim użytkownik nie musi pamiętać o szyfrowaniu i rozszyfrowywaniu swoich zbiorów. Komputer, na którym zainstalowany jest SecureDoc, robi to za niego automatycznie przy każdym dostępie do danych. Proces szyfrowania i rozszyfrowywania wykonywany jest w tym przypadku jako niskopoziomowy proces systemu operacyjnego, przez co z punktu widzenia użytkownika jest niezauważalny.

Kontrola przenośnych dysków
Poza funkcjami szyfrowania, program pozwala na kontrolę dostępu do danych zapisanych na zewnętrznych nośnikach danych, takich jak: przenośne dyski USB, karty SD czy też nośniki CD/DVD. Korzystając z programu, administrator ma możliwość określenia reguł definiujących: czy użytkownik może zapisać dane na zewnętrznym nośniku z dodatkowym zaznaczeniem oraz czy nośnik ma być zaszyfrowany, czy też nie. Taką politykę bezpieczeństwa można rozszerzyć także o wyodrębnienie konkretnych pamięci przenośnych (model, numer seryjny) do których użytkownicy mają mieć dostęp.

Silny algorytm szyfrujący
Program wykorzystuje do kodowania algorytm lub AES z kluczem 256 bitowym. Szyfrowanie i rozszyfrowywanie zasobów dysku odbywa się w czasie rzeczywistym i jest dla użytkownika zupełnie niezauważalne. Aby uzyskać dostęp do zaszyfrowanego dysku po włączeniu komputera, użytkownik musi dokonać uwierzytelnienia poprzez podanie hasła. Dodatkowo podczas uwierzytelniania można wykorzystać również tokeny lub karty chipowe wraz z czytnikami.

Trwałe usuwanie danych
Równie ważne, co szyfrowanie danych, jest trwałe usuwanie niepotrzebnych już plików. SecureDoc umożliwia trwałe usunięcie pliku, tak, że nie ma możliwości odzyskania skasowanych danych.

Proste zarządzanie uprawnieniami dostępu
Każdy użytkownik korzystający z SecureDoc ma przyznaną swoją unikalną nazwę, hasło oraz “pęk kluczy”, którymi zostały zaszyfrowane poszczególne zasoby. Aplikacja uwierzytelniająca użytkownika udziela dostępu do zasobów, do których użytkownik posiada klucze. Dzięki temu udostępnianie oraz współdzielenie poszczególnych danych jest bardzo łatwe, wystarczy przekazać użytkownikowi odpowiedni klucz szyfrujący i dane zostaną udostępnione automatycznie. Program pozwala na przydzielenie nowych kluczy wybranym użytkownikom w dowolnym momencie.

Program SecureDoc Disk Encryption może być wykorzystywany do ochrony danych osobowych, nakazanej przez Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 roku: „Osoba użytkująca komputer przenośny zawierający dane osobowe zachowuje szczególną ostrożność podczas jego transportu, przechowywania i używania poza obszarem, o którym mowa w § 4 pkt 1 rozporządzenia, w tym stosuje środki ochrony kryptograficznej wobec przetwarzanych danych osobowych.”

  • STORMSHIELD

  • Barracuda Networks

  • Safetica DLP

  • Kingston Data Traveler

  • ShadowProtect

  • Acronis

  • Barracuda Backup Service