Proget MDM

Proget MDM

Proget to polska firma wyspecjalizowana w ochronie urządzeń mobilnych, działająca na rynku IT od 2007 roku. Platforma Proget MDM to odpowiedź na potrzeby rynku związane z rosnącą ilością urządzeń mobilnych używanych służbowo oraz wzrostem ilości szkodliwego oprogramowania, aplikacji przesyłających poufne dane w nienależycie zabezpieczony sposób, czy też prób kradzieży danych firmowych i personalnych. Dzięki współpracy technologicznej z Google, Apple, Microsoft oraz Samsung, producent jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo danych przechowywanych na każdym nowoczesnym urządzeniu mobilnym. Proget MDM zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych niezależnie od tego czy urządzenia są własnością firmy czy pracownicy mogą korzystać ze swoich urządzeń (BYOD) do celów służbowych. 

Najważniejsze funkcje platformy Proget MDM:

Kontrola funkcji urządzenia – firmowe urządzenie zostaje objęte politykami bezpieczeństwa zgodnie z wymogami przedsiębiorstwa, tworząc ograniczenia sprzętowe i systemowe.

Geolokalizacja urządzeń – dzięki Proget MDM, urządzenie może zostać zlokalizowane na żądanie, w interwale czasowym lub w ruchu, tworząc historię przemieszczania się oraz pokonaną trasę.

Szyfrowanie danych – szyfrujemy dane z wykorzystaniem algorytmów kryptograficznych o najwyższym standardzie, a dzięki aktualizacjom bezpieczeństwa system jest odporny na wszelkie podatności.

Zdalne kasowanie – pozwala na kasowanie całej pamięci urządzenia lub tylko danych firmowych, dając gwarancję ochrony wrażliwych danych przed ich przejęciem przez osoby trzecie.

Dystrybucja aplikacji – dystrybucja własnych aplikacji, blokowanie konkretnego oprogramowania na przykład Facebooka oraz tworzenie białych i czarnych list daje ogromne możliwości kontrolowania świata aplikacji.

Standard korporacyjny – integrujemy usługi biznesowe takie jak poczta, kalendarz, kontakty, ale również dajemy możliwość wykorzystania rozszerzonych funkcji jak VPN, file access, intranet, proxy i wiele innych.

Pulpit zdalny – dzięki tej funkcjonalności możemy mieć zdalny dostęp do urządzeń mobilnych, co znakomicie wspomaga rozwiązywanie problemów przez Dział IT

Rozbudowa i dopasowywanie – proget MDM to nie tylko zamknięta platforma, to framework, którego używamy do customizacji. Dostarczymy Ci szyte na miarę oprogramowanie, aby każdy detal odpowiadał Twojej koncepcji.

… i wiele więcej opcji dopasowanych do Twoich potrzeb.

Proget jako jedyny producent jest otwarty na potrzeby Klientów. Proget rozmawia z Klientami o ich realnych potrzebach pod kątem systemu MDM. Jeśli wymagana jest integracja z nietypowym systemem lub usługą (SIEM, DLP, ERP, CRM i inne) to dział R&D określi, czy implementacja jest możliwa od strony technicznej oraz jaki czas jest potrzebny na implementację. Jeśli potrzebna jest modyfikacja: konsoli, dodanie nowych funkcji, opcji, przycisków, raportów to wystarczy je uzgodnić, a następnie Proget będzie w stanie zaoferować modyfikację systemu tak, aby jeszcze lepiej dopasować platformę Proget MDM do potrzeb i oczekiwań. Żaden inny producent nie daje tak dużej możliwości dopasowania się do indywidualnych potrzeb Klienta!

  • STORMSHIELD

  • Barracuda Networks

  • Safetica DLP

  • Kingston Data Traveler

  • ShadowProtect

  • Acronis

  • Barracuda Backup Service