Znamy najszybsze antywirusy!

Polecane produkty

Axence nVision

Monitorowanie sieci i zarządzanie zasobami IT
Monitorowanie i wizualizacja sieci
Audyt sprzętu i oprogramowania
Monitorowanie użytkowników
Ochrona danych przed wyciekiem
Zobacz więcej »

HWGroup

Monitorowanie warunków środowiska w pomieszczeniach IT
Czujniki temperatury
Czujniki wilgotności
Czujniki zalania
Czujniki dymu
Zobacz więcej»

Netasq

Kompleksowe zabezpieczenie sieci firmowej
Firewall
Antywirus i Antyspam
IPS (Intrusion Prevention System)
VPN (Virtual Private Network
Audyt podatności
Zobacz więcej»

Securedoc

Pełne bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie danych i dysków

Szyfrowanie pamięci USB
Szyfrowanie nośników CD/DVD
Centralne zarządzanie w firmie
Zobacz więcej»

AV-Comparatives, niezależna organizacja badawcza zajmująca się testowaniem programów antywirusowych, sprawdziła które z najpopularniejszych programów ochronnych wywierają najmniejszy wpływ na wydajność komputera. Wśród najszybszych aplikacji znalazł się popularny w Polsce program ESET Smart Security.

AV-Comparatives od lat testuje rozwiązania antywirusowe zarówno pod względem skuteczności jak i wydajności. Ostatni test tej organizacji miał na celu zbadanie wpływu oprogramowania antywirusowego na prędkość działania systemu operacyjnego i uruchamiania poszczególnych procesów. AV-Comparatives poddała temu testowi dziewiętnaście najpopularniejszych aplikacji antywirusowych, w tym rozwiązania takich firm jak: ESET, Bitdefender, McAfee, Kaspersky czy Sophos.

Podczas testu specjaliści z AV-Comparatives zmierzyli czas, jaki komputer z oprogramowaniem antywirusowym potrzebuje na kopiowanie i archiwizację plików, ich szyfrowanie, instalację i usuwanie programów, a także uruchamianie aplikacji i pobieranie plików z sieci. Uzyskane wyniki porównano z tymi, jakie uzyskuje komputer, na którym zainstalowano wyłącznie system operacyjny. W teście uwzględniono wyniki niezależnego narzędzia testującego PC Mark 8 Home benchmark. Utrzymanie wydajności chronionego komputera na poziomie niemal 100% zapewnił pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security i był to jeden z najlepszych wyników w teście AV-Comparatives.

Wyniki testów AV-Comparatives dostępne są na stronie:http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2016/05/avc_per_201604_en.pdf

Test został przeprowadzony na laptopie Lenovo ThinkPad E560 z procesorem Intel Core i5-6200 CPU, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD.

ŹRÓDŁO: www.eset.pl

Kategorie: Aktualności