Premiera Windows 10 – kompatybilność z produktami oferowanymi przez SOFTIL

Polecane produkty

Axence nVision

Monitorowanie sieci i zarządzanie zasobami IT
Monitorowanie i wizualizacja sieci
Audyt sprzętu i oprogramowania
Monitorowanie użytkowników
Ochrona danych przed wyciekiem
Zobacz więcej »

HWGroup

Monitorowanie warunków środowiska w pomieszczeniach IT
Czujniki temperatury
Czujniki wilgotności
Czujniki zalania
Czujniki dymu
Zobacz więcej»

Netasq

Kompleksowe zabezpieczenie sieci firmowej
Firewall
Antywirus i Antyspam
IPS (Intrusion Prevention System)
VPN (Virtual Private Network
Audyt podatności
Zobacz więcej»

Securedoc

Pełne bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie danych i dysków

Szyfrowanie pamięci USB
Szyfrowanie nośników CD/DVD
Centralne zarządzanie w firmie
Zobacz więcej»

Już 29 lipca będzie miała miejsce premiera nowej wersji systemu Windows 10. Aktualizacja do nowej wersji odbędzie się na 2 sposoby, czyli:

– za pomocą tradycyjnego nośnika instalacyjnego,

– oraz za pomocą mechanizmu Windows Update z poziomu już wykorzystywanego systemu operacyjnego Windows (7, 8, 8.1).

Co to oznacza dla klientów?

 Użytkownicy domowi ESET

ESET Smart Security i ESET NOD32 Antivirus w wersji 7 i 8 są w pełni kompatybilne z systemem Windows 10 oraz z jego automatyczną aktualizacją poprzez Windows Update. Użytkownikom, którzy posiadają starsze wersje oprogramowania, producent zaleca pobranie najnowszej wersji, w pełni kompatybilnej z Windows 10 (ESET sam wyświetli odpowiedni monit po przejściu na Windows 10). Więcej na stronie.

ESET dla biznesu

ESET Endpoint Security oraz ESET Endpoint Antivirus  – wersje z aktualnymi buildami, czyli ( 6.1.2227.x oraz 5.0.2126 i nowsze) są w pełni kompatybilne z najnowszą wersją Windows 10. W przypadku posiadania zainstalowanych starszych wersji oprogramowania, zalecana jest jego aktualizacja do wersji wyżej wymienionych lub wyższych. Pełna informacja o kompatybilności znajduje się w bazie wiedzy ESET:

DESlock

Użytkownicy DESlocka w wersji PRO,  przed aktualizacją systemu do wersji Windows 10, powinni odszyfrować całą powierzchnię dysku, odinstalować program DESlock, zaktualizować system do najnowszej wersji, a następnie zainstalować najnowszą wersję DESlocka dostępną na stronie: http://download.deslock.com/downloaddeslock.php 

Dla użytkowników korzystających z DESlock w wersji Standard lub Essential, zalecane jest odszyfrowanie zaszyfrowanych plików i folderów przed wykonaniem aktualizacji do systemu Windows 10.

WinMagic Securedoc

Aplikacje Winmagic Securedoc nie wspierają aktualizacji systemu za pomocą mechanizmu Windows Update – skorzystanie z tej opcji aktualizacji do nowej wersji systemu Windows może spowodować problemy uniemożliwiające uruchomienie systemu oraz uzyskanie dostępu do danych użytkownika.

Aby zapobiec tej sytuacji firma Winmagic sugeruje dezaktywację mechanizmu automatycznej aktualizacji do systemu Windows 10. Instrukcję jak to zrobić podaje, np. serwis Instalki.pl

W przypadku chęci aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Windows 10, należy najpierw odszyfrować dysk, odinstalować oprogramowanie SecureDoc, przeprowadzić aktualizację systemu operacyjnego, zainstalować najnowszą dostępną wersję oprogramowania SecureDoc, zaszyfrować ponownie powierzchnię dysku.

Barracuda

Barracuda NG VPN Client (klient VPN wykorzystywany w produktach Barracuda NG Firewall i Barracuda Firewall) i Web Filter Remote Agent (wykorzystywany w produktach Barracuda WebFilter i Barracuda Web Security Suite) na chwilę obecną nie wspierają systemu Windows 10. Oznacza to, że po aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Windows 10 programy te przestaną prawidłowo funkcjonować.
Zalecamy klientom wstrzymanie się z aktualizacją do najnowszej wersji systemu, do czasu wypuszczenia przez producenta oprogramowania wspierającego system Windows 10.

StorageCraft

Rozwiązania firmy StotageCraft na chwilę obecną nie wspierają systemu Windows 10. Oznacza to, że po aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Windows 10 nie będzie możliwości wykonywania backupu danej maszyny.

Zalecamy klientom wstrzymanie się z aktualizacją do najnowszej wersji systemu, do czasu wypuszczenia przez producenta wersji oprogramowania wspierającej system Windows 10. W celu zapobiegnięcia automatycznej instalacji/ aktualizacji do systemu Windows 10 należy wyłączyć opcję aktualizacji zgodnie z instrukcją znajdującą się w serwisie Instalki.pl .

Kategorie: Aktualności