Premiera Axence nVision 9.1

Polecane produkty

Axence nVision

Monitorowanie sieci i zarządzanie zasobami IT
Monitorowanie i wizualizacja sieci
Audyt sprzętu i oprogramowania
Monitorowanie użytkowników
Ochrona danych przed wyciekiem
Zobacz więcej »

HWGroup

Monitorowanie warunków środowiska w pomieszczeniach IT
Czujniki temperatury
Czujniki wilgotności
Czujniki zalania
Czujniki dymu
Zobacz więcej»

Netasq

Kompleksowe zabezpieczenie sieci firmowej
Firewall
Antywirus i Antyspam
IPS (Intrusion Prevention System)
VPN (Virtual Private Network
Audyt podatności
Zobacz więcej»

Securedoc

Pełne bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie danych i dysków

Szyfrowanie pamięci USB
Szyfrowanie nośników CD/DVD
Centralne zarządzanie w firmie
Zobacz więcej»

Nowa wersja Axence nVision została właśnie udostępniona. Jakie zmiany wprowadza?

15 nowych funkcji, usprawnień i poprawek

Oprogramowanie Axence nVision® 9.1 to kolejna porcja nowości przygotowanych w odpowiedzi na potrzeby działów IT firm i instytucji. W najnowszej wersji pojawiła się m.in. możliwość wykrycia i zwizualizowania urządzeń, które z różnych względów (np. przez ustawienia firewalla) nie odpowiadają na ping; od teraz będzie można uruchomić skaner z dodatkowym odpytywaniem ARP-ping. Wśród generalnych usprawnień znalazło się także automatyczne odnajdywanie serwera nVision przez Agenta i Konsolę.

Nowości w poszczególnych modułach

W module Inventory dodano menedżer pakietów MSI, który umożliwia zarządzanie instalacjami i deinstalacjami oprogramowania. Pakiety można grupować i zdalnie instalować, bądź deinstalować na wszystkich lub wybranych stacjach roboczych. Agenty nVision dodatkowo sprawdzą, czy po dokonanej przez administratora deinstalacji nie nastąpiła ponowna próba zainstalowania aplikacji przez użytkowników. Jeśli tak, program automatycznie ją usunie. W menedżerze pakietów MSI udostępniono także widok ze statusami wykonania poszczególnych zadań instalacji/deinstalacji.

Moduł Users został wzbogacony o możliwość zdefiniowania dwóch dodatkowych alertów, które powiadomią o przekroczeniu limitu transferu danych bądź limitu wydruków przez danego użytkownika. Ponadto można obecnie zdefiniować, w jakie dni użytkownicy mają być monitorowani.

Usprawnienia pojawiły się także w module HelpDesk, który zyskał m.in. więcej warunków dla automatyzacji wykonywanych cyklicznie, bardziej przejrzysty wykres pracy pozostałej do wykonania przez dział wsparcia, nowe filtrowanie w dzienniku zdarzeń (inicjator) czy dystrybucję zadań gdy użytkownicy są wylogowani lub poza godzinami pracy.

Zapoznaj się ze szczegółową listą zmian.

Jak pobrać najnowszą wersję?

Nowa wersja Axence nVision jest dostępna do pobrania ze strony głównej Axence oraz zakładki Produkty. Można ją także zainstalować klikając w ten odnośnik.

Kategorie: Aktualności