HW Group

HW Group

Urządzenia do monitorowania warunków środowiska w pomieszczeniach IT

Utrzymanie ściśle określonych warunków środowiska w serwerowni m.in. temperatury i wilgotności jest priorytetem zapewniającym bezpieczeństwo danych i niezawodność działania urządzeń technicznych. Generowane przez serwery lub inne urządzenia ciepło powoduje bardzo niekorzystne warunki termiczne i wilgotnościowe wymagające pewnych i niezawodnych rozwiązań.

Serwerownia to serce każdej firmy. Chcesz uniknąć przegrzania urządzeń, pożaru, zalania czy nieautoryzowanego dostępu do urządzeń najważniejszych dla prawidłowego funkcjonowania infrastruktury IT? Stała kontrola warunków środowiska przy procesach operacyjnych i w pomieszczeniach IT chroni przed zdarzeniami losowymi, których skutkiem może być uszkodzenie sprzętu i utrata danych. Dzięki urządzeniom HWg będziesz na bieżąco kontrolował nie tylko temperaturę i wilgotność, ale również otwieranie drzwi, okien czy skoki napięcia w sieci energetycznej i telefonicznej.

Urządzenia HWg
Instrukcja obsługi urządzeń HWg
Schematy połączeń HWg
TABELA – zestawienie systemu Poseidon i Poseidon2.

HWg-STEHWg-STE Termometr ethernetowy

Prosty termometr IP do monitoringu temperatury i wilgotności. Pokazuję temperaturę przez web, wysyła ostrzeżenia przez e-mail. Gotowy produkt dostarczany wraz z zasilaniem i czujnikiem temperatury.
Ulotka HWg STE

STE 2  Termometr ethernetowy

Prosty monitoring dedykowany dla małych serwerowni, wyniesionych lokalizacji i pojedynczych szaf serwerowych.

STE2 to druga, znacznie poprawiona generacja bardzo popularnego na rynku urzadzenia HWg-STE, które występuje w wielu wariantach (standard, Plus, PoE, Push). STE2 jest nadal prostym systemem umożliwiającym monitoring pojedynczych szaf serwerowych, niewielkich pomieszczeń technicznych i innych obiektów wymagających stałego nadzoru środowiskowego.
Ulotka STE 2

Poseidon2-3266Poseidon 2 3266

Poseidon2 3266 monitoruje temperaturę i inne czujniki poprzez sieć i tworzy rozwiązanie zdalnego monitoringu środowiskowego. Obsługuje do 8 czujników i 4 wejść cyfrowych. Poseidon2 gromadzi także dane w wewnętrznej pamięci (dziennik danych). Urządzenie dostępne jest poprzez WWW oraz może wysyłać e-maile (lub wiadomości tekstowe)

Urządzenie wspiera czujniki wilgotności i temperatury, wewnętrzne i zewnętrzne, czujniki natężenia światła, napięcia DC i AC oraz natężenia. Oraz czujniki zadymienia, awarii zasilania, zalania i inne.  Ulotka Poseidon2 3266

 Poseidon_4002Poseidon 2 4002

System monitoringu dedykowany dla szaf serwerowych (zasilanie, temperatura, otwarcie drzwi, dym). Przystosowany do montażu w racku 19″, posiada interfejs WWW, wysyła alarmy w postaci e-mail, SNMP oraz SMS poprzez dodatkowy modem GSM. Urządzenie obsługuje w sumie 30 czujników – temperatura, wilgotność, zasilanie, dym, zalanie, wyciek płynu, przepływ powietrza, wibracje i inne. Do Poseidon2 4002 można podłączyć modem GSM, który umożliwia wysyłanie alarmów SMS na zdefiniowane numery alarmowe. Alarmy mogą być również wysyłane w postaci e-mail, trapu SNMP lub do systemu monitoringu wizyjnego (kamera IP). Ulotka Poseidon2 4002

Temp-1WireCzujnik temperatury Temp1-Wire 3m

Temp1-Wire to czujnik pomiaru temperatury do zastosowań wewnątrz budynku. Czujnik współpracuje z urządzeniami Poseidon poprzez magistralę 1-wire (IT-bus). Czujniki mogą być podłączone równolegle poprzez T-Box.

 Humid-1WireCzujnik wilgotności Humid-1Wire

Humid-1Wire to czujnik pomiaru wilgotności do zastosowań wewnątrz budynku. Czujnik współpracuje z urządzeniami Poseidon poprzez magistralę 1-wire (IT-bus). Czujniki mogą być podłączone równolegle poprzez T-Box.
Ulotka Humid 1Wire

Czujnik zalania Flood detector LD-12

Flood detector LD-12 to czujnik zalania umożliwiający wykrycie wycieku wody w pomieszczeniu (np. w sererowni) współpracujący z urządzeniami Poseidon.

Optyczny detektor dymu

Smoke detector to optyczny czujnik dymu przeznaczony do wykrywania dymu i sygnalizacji alarmu pożarowego. W przypadku wykrycia przez czujnik dymu, aktywowany jest przekaźnik. Smoke detector FDR26 nie reaguje na zmiany temperatury, dlatego świetnie nadaje się do instalacji np. w serwerowniach. FDR26 wykrywa obecność dymu po wejściu do komory czujki. Obecność dymu jest sygnalizowana przez włączenie diod LED i aktywacji przekaźnika.

hwg-wldCzujnik wycieków HWg-WLD

Czujnik wykrywa wycieki wody lub zalanie na całej długości przewodu sensorycznego. W chwili wykrycia wycieku wysyła e-mail. Samodzielny próbnik SNMP wyposażony w przewód wykrywający zalania (do 85m dł.).

Czujnik otwarcia drzwi Door Contact MK4

Door Contact MK4 to magnetyczny czujnik otwarcia drzwi. Może służyć do sygnalizacji otwarcia drzwi oraz okien. Posiada terminal na wkręty do podpinania kabla sygnałowego.
Ulotka Door Contact

Adapter do monitorowania i kontroli zasilania 230VAC – PowerEgg2

Wykrywa przerwy w dostawie prądu (110/230V, jedna faza). Wyjście (maks. 8A) jest kontrolowane poprzez przekaźnik. Umożliwia podłączenie do dowolnego urządzenia za pomocą we/wy cyfrowego (DI / DO).

PowerEgg2 integruje podwójną funkcjonalność w jednym urządzeniu:
1) Detektor: Wykrywa obecność napięcia w obwodzie i sygnalizuje odpowiedni stan na wyjściu cyfrowym (izolowanym galwanicznie).
2) Kontrola: Kontroluje obecność napięcia (prąd maks. 8A) we wbudowanym gnieździe.
PowerEgg2, wraz z np. Poseidon 3266 lub Damocles MINI, może być wykorzystany do monitorowania zasilania na wejściu do UPSa.

Brama HWg-SMS-GW3

Brama IP do centralnego wysyłania SMS z urządzeń HW group oraz aplikacji. Urządzenie umożliwia wysłanie wiadomości z urządzeń nie posiadających możliwości bezpośredniego podłączenia modemu GSM.
Ulotka HWg-SMS-GW3

  • STORMSHIELD

  • Barracuda Networks

  • Safetica DLP

  • Kingston Data Traveler

  • ShadowProtect

  • Acronis

  • Barracuda Backup Service