NOWOŚĆ! Audyt zmian – System Netwrix Auditor

Polecane produkty

Axence nVision

Monitorowanie sieci i zarządzanie zasobami IT
Monitorowanie i wizualizacja sieci
Audyt sprzętu i oprogramowania
Monitorowanie użytkowników
Ochrona danych przed wyciekiem
Zobacz więcej »

HWGroup

Monitorowanie warunków środowiska w pomieszczeniach IT
Czujniki temperatury
Czujniki wilgotności
Czujniki zalania
Czujniki dymu
Zobacz więcej»

Netasq

Kompleksowe zabezpieczenie sieci firmowej
Firewall
Antywirus i Antyspam
IPS (Intrusion Prevention System)
VPN (Virtual Private Network
Audyt podatności
Zobacz więcej»

Securedoc

Pełne bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie danych i dysków

Szyfrowanie pamięci USB
Szyfrowanie nośników CD/DVD
Centralne zarządzanie w firmie
Zobacz więcej»

BigImageNetwrix rozpoczął działalność w 2006 roku, siedziba firmy znajduje się w Kalifornii. Podstawową funkcją jest automatyczny audyt całej infrastruktury IT, co z kolei zapewnia utrzymanie odpowiednich wymogów bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach. Kluczową korzyścią jest bieżące monitorowanie zmian środowiska informatycznego i regularna ocena aktualnej konfiguracji systemu, po to aby wykrywać naruszenia zasad bezpieczeństwa i zapewniać pełną zgodność z obowiązującymi regulacjami. Rozwiązania producenta zapewniają możliwość prowadzenia audytu i kontroli dla najważniejszych platform i aplikacji sieciowych. Netwrix oferuje proste, niedrogie i skuteczne narzędzia, które powstały z myślą zarówno o rynku małych i średnich firm jak i dużych przedsiębiorstw i organizacji.

 Netwrix Auditor jest numerem 1 wśród platform przeznaczonych do kontrolowania zmian i konfiguracji, gwarantującą całkowitą przejrzystość tego, kto, gdzie i kiedy dokonuje podejmuje jakiekolwiek działania w obrębie całej infrastruktury IT. Upraszcza utrzymanie zgodności z procedurami, podnosi bezpieczeństwo i upraszcza analizę przyczyn źródłowych.
Netwrix Auditor obejmuje najszersze – w porównaniu z jakimkolwiek innym vendorem – spektrum kontrolowanych systemów i aplikacji, włączając w to Active Directory, Exchange, Windows Server, File Server, SharePoint, VMware i inne.

 Netwrix Auditor to zintegrowane rozwiązanie do automatycznego audytu całej infrastruktury IT. Bez względu na to, kto, co i gdzie zmienia, czy jest to Active Directory, serwer plików, poczta Microsoft Exchange,  macierze NetApp lub EMC, infrastruktura wirtualna czy bazy danych SQL Server – wszystko jest centralnie audytowane, a dane są skonsolidowane i przedstawione w formie wygodnych raportów. Produkt usprawnia zgodność środowiska z regulacjami HIPAA, SOX, PCI, GLBA, FISMA oraz wielu innych.

Rozwiązania:

Netwrix Auditor dla Active Directory
Netwrix Auditor dla File Servers – możliwość kontrolowania EMC i NetApp
Netwrix Auditor dla  serwerów SQL
Netwrix Auditor dla serwerów Windows – możliwość kontrolowania Event Logs, Syslog, Cisco, IIS, DNS i więcej
Netwrix Auditor dla Exchange
Netwrix Auditor dla SharePoint
Netwrix Auditor VMware

Kontrola serwerów wirtualnych i innych serwerów oraz aplikacji ma miejsce nawet w sytuacji, kiedy nie pojawiają się żadne logi. Dzieje się tak dzięki rejestrowaniu aktywności ekranu uprzywilejowanych użytkowników oraz możliwości przeszukiwania i odtwarzania lub śledzenia konfiguracji przechowywanych w bazach danych.

 Najważniejsze cechy produktu:

 • Audyt zmian: wykrywanie, raportowane oraz alerty wszystkich zmian konfiguracji w obrębie całej infrastruktury IT, ze szczegółowymi informacjami na temat tego, kto, kiedy i gdzie dokonał zmian oraz określeniem stanu przed i po zmianach.
 • Ocena konfiguracji: raporty State-in-time pokazują ustawienia konfiguracji w dowolnym momencie, takie jak przynależność do grup lub ustawienia polityki haseł w sposób, w jaki były skonfigurowane rok wcześniej.
 • Łatwe i atrakcyjne cenowo: pracuj w niestandardowy sposób, obniżaj TCO dzięki brakowi kosztownych rozwiązań czy urządzeń.
 • Szerszy zakres audytowanych systemów i aplikacji.
 • Ujednolicona platforma przeznaczona do audytu całej struktury IT, w odróżnieniu od innych vendorów, którzy proponują zestawy trudnych do zintegrowania, niewspółpracujących narzędzi.
 • Skalowalność na poziomie przedsiębiorstwa.
 • Tryb pracy bezagentowy lub z lekkim agentem, który nie wpływa na pracę systemu.
 • AuditAssurance: konsoliduje dane audytu z różnorodnych niezależnych źródeł, wypełniając go danymi szczegółowymi niedostępnymi w żadnym pojedynczym źródle.
 • Audytowanie wszelkich wirtualnych systemów lub aplikacji, nawet jeśli nie wytwarzają żadnych logów, poprzez zapisywanie ekranów uprzywilejowanych użytkowników z możliwością wyszukiwania i odtwarzania lub śledzenia konfiguracji gromadzonych w bazach danych.
 • AuditArchive: skalowalne, dwuwarstwowe magazynowanie (oparte na plikach + bazie danych SQL), przechowujące skonsolidowane dane audytowe z ostatnich 10 lub więcej lat.

AuditIntelligence

 • Panel sterowania obejmujący całe przedsiębiorstwo, który umożliwia całkowitą przejrzystość w obrębie infrastruktury IT.
 • Raportowanie z filtrowaniem, grupowaniem, segregowaniem, eksportowaniem (PDF, XLS itp.), subskrypcjami emaili, wyszukiwaniem szczegółowym, dostępem poprzez sieć, granulacją uprawnień oraz możliwością tworzenia raportów na żądanie.
 • Zawiera ponad 200 predefiniowanych raportów, liczbę wystarczającą, aby sprostać wymaganiom większości audytów.
 • Alerty i raporty w czasie rzeczywistym dla krytycznych zmian konfiguracji oraz dostęp do danych wrażliwych, zarówno wtedy, kiedy jest on udany, jak i nieudany.
 • Pojedyncza konsola do analizy, tworzenia alertów oraz raportowania w obrębie całego systemu i aplikacji.
 • Narzędzia SIEM, Rollback, FIM
 • Integracja z narzędziami SIEM: opcjonalne przekazywanie ważnych danych audytowych do istniejących narzędzi SIEM, wykorzystywanie istniejących procesów, ochrona inwestycji technologicznych oraz ograniczanie rozrostu liczby narzędzi administracyjnych. .
 • Zarządzanie logami wydarzeń: wykrywanie zachowań niewprowadzających zmian w logach Windows i Syslog, takich jak logowanie/wylogowanie, wylogowania kont itd.
 • Rollback zmian: przywraca stan sprzed nieautoryzowanych lub złośliwych zmian bez powodowania przestojów lub konieczności sięgania do kopii zapasowych.
 • Monitoring Integralności Plików (FIM), krytycznych plików systemów i treści, zgodnie z wytycznymi polityki zgodności.

Darmowa wersja próbna: stwórz własne środowisko testowe:
Netwrix.com/freetrial

Wypróbuj: wirtualny POC, wypróbuj w laboratorium testowym Netwrix:
Netwrix.com/testdrive

Więcej informacji…

Kategorie: Aktualności