Nowa wersja Axence nVision dostępna do pobrania!

Polecane produkty

Axence nVision

Monitorowanie sieci i zarządzanie zasobami IT
Monitorowanie i wizualizacja sieci
Audyt sprzętu i oprogramowania
Monitorowanie użytkowników
Ochrona danych przed wyciekiem
Zobacz więcej »

HWGroup

Monitorowanie warunków środowiska w pomieszczeniach IT
Czujniki temperatury
Czujniki wilgotności
Czujniki zalania
Czujniki dymu
Zobacz więcej»

Netasq

Kompleksowe zabezpieczenie sieci firmowej
Firewall
Antywirus i Antyspam
IPS (Intrusion Prevention System)
VPN (Virtual Private Network
Audyt podatności
Zobacz więcej»

Securedoc

Pełne bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie danych i dysków

Szyfrowanie pamięci USB
Szyfrowanie nośników CD/DVD
Centralne zarządzanie w firmie
Zobacz więcej»

Najnowsza wersja oprogramowania Axence nVision oznaczona numerem 8.2 jest już dostępna do pobrania. Kolejna odsłona zawiera kilka zmian poprawiających funkcjonalność programu oraz szereg usprawnień ułatwiających codzienną pracę profesjonalistów IT.

Co nowego?

Wersja 8.2 wprowadza Agenty inwentaryzacji Axence nVision dla różnych dystrybucji systemów Linux oraz OS X. Do tej pory urządzenia działające pod kontrolą tych systemów mogły być inwentaryzowane jedynie za pomocą skanera offline. Warto przypomnieć, że za pomocą Axence nVision można też monitorować (przez SNMP) parametry linuksowych serwerów i działających na nich usług TCP/IP. Program pozwala również na monitorowanie środowiska za pomocą czujników temperatury i wilgotności, co pomaga uchronić serwery przed przegrzaniem/pożarem/zalaniem.

Ważnych zmian dokonano także w module Users. Administrator ma teraz możliwość określenia w profilu Agenta zakresu godzin dla monitorowania, co jest ważne w przypadku urządzeń, które po zakończeniu dnia pracy są wykorzystywane do prywatnych celów pracowników. Ponadto Axence nVision w wersji 8.2 pokazuje nazwy i rozmiary załączników w monitorowanych wiadomościach e-mail. Na tej podstawie zarządzający siecią mogą sprawdzić, czy poczta elektroniczna nie została wykorzystana do wycieku strategicznych danych.

Kolejną ciekawą i nową funkcją programu jest zdarzenie „Harmonogram”, pozwalające zdefiniować alert, który wykona zdefiniowane przez użytkownika akcje w określonym czasie (np. polecenie wyłącz wszystkie komputery o godzinie 19:00).

Axence nVision 8.2 będzie również automatycznie pobierać i instalować aktualizacje serwera zarządzającego nVision. Zautomatyzowaliśmy także przenoszenie ikon Agentów pomiędzy mapami sieci. Kiedy komputer z zainstalowanym Agentem (np. laptop), połączy się do nVision z innej niż dotychczas sieci (np. z publicznego hot-spotu Wi-Fi), wówczas ikona tego komputera zostanie przeniesiona do właściwej mapy sieci, w której aktualnie znajduje się urządzenie.

Oprócz wyżej opisanych zmian dodano szereg mniejszych udoskonaleń interfejsu i poprawiono mechanizm filtrowania sieci. Wszystkie zmiany są zawarte w historii rozwoju naszego oprogramowania.

Kategorie: Aktualności