Backup lub okup za własne dane

Polecane produkty

Axence nVision

Monitorowanie sieci i zarządzanie zasobami IT
Monitorowanie i wizualizacja sieci
Audyt sprzętu i oprogramowania
Monitorowanie użytkowników
Ochrona danych przed wyciekiem
Zobacz więcej »

HWGroup

Monitorowanie warunków środowiska w pomieszczeniach IT
Czujniki temperatury
Czujniki wilgotności
Czujniki zalania
Czujniki dymu
Zobacz więcej»

Netasq

Kompleksowe zabezpieczenie sieci firmowej
Firewall
Antywirus i Antyspam
IPS (Intrusion Prevention System)
VPN (Virtual Private Network
Audyt podatności
Zobacz więcej»

Securedoc

Pełne bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie danych i dysków

Szyfrowanie pamięci USB
Szyfrowanie nośników CD/DVD
Centralne zarządzanie w firmie
Zobacz więcej»

W ostatnich dniach w polskiej sieci odnotowano wzrost aktywności CTB-locker – nowego zagrożenia, które najpierw szyfruje dane zaatakowanego komputera, a następnie wymusza okup za przywrócenie ofierze dostępu do nich. StorageCraft Polska, dystrybutor rozwiązań do tworzenia i szybkiego przywracania kopii bezpieczeństwa przypomina, że jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed utratą danych w wyniku szantażu jest regularnie wykonywany backup.

Kolejne polskie media donoszą o rosnącym zagrożeniu nową odmianą ransomware, czyli oprogramowania, które szyfrując pliki ofiary wymusza od niej okup. Chociaż wartości wymuszeń przy tego typu atakach zwykle są dość niskie to CTB-Locker – bo tak nazywa się zagrożenie – za przywrócenie dostępu do danych zaatakowanego komputera równowartość ok. 6 tys. złotych w walucie BitCoin. Utrata wszystkich danych może być bolesna w przypadku użytkownika indywidualnego, jednak nieporównanie większe szkody może wyrządzić w środowisku biznesowym. Tam zaszyfrowanie dysków sieciowych może nie tylko zahamować, ale w najgorszym przypadku również całkowicie uniemożliwić dalsze funkcjonowanie zaatakowanej firmy.

Popularne zabezpieczenia IT jak np. programy antywirusowe mogą niwelować ryzyko infekcji, jednak nie wszyscy użytkownicy chronią nimi swoje komputery. Firma StorageCraft Polska oferująca rozwiązania do tworzenia i szybkiego przywracania backupu zwraca uwagę, że nawet w takich przypadkach istnieje jeden, praktycznie niezawodny sposób ochrony przed wszelkiego rodzaju atakami. – Wykonując regularny backup rozwiązaniem ShadowProtect chronisz system nie tylko przed szantażystami, ale też każdym innym zagrożeniem – mówi Sylwia Mucha, General Manager StorageCraft Polska W przypadku ataku wystarczy po prostu przywrócić system do ostatniej bezpiecznej wersji i możesz w kilka minut podjąć przerwaną pracę.

Więcej informacji o systemie ShadowProtect firmy StarageCraft

ŹRÓDŁO: StorageCraft Polska

 

Kategorie: Aktualności